CARTOONS OF THE WORLD

DISCOVER THE WORLD (Découvrir l’Ailleurs) (France/2014/64 min)

9 animated documentary films discover uncharted territories to explore unknown rituals and unlikely animals. These films are bursting with beautiful colors, innovative graphics and sound, which adult and children alike will thoroughly enjoy.

MARCH 10th | 6:30 PM | KOH PICH / City Hall
MARCH 11th | 10:00 AM | French Institute

ការរុករកពិភពលោក (បារាំង/ ២០១៤/ ៦៤នាទី)

ភាពយន្តឯកសារបែបគំនូរជីវចលទាំង៩នេះ បង្ហាញពីការរុករកទឹកដីថ្មី ដើម្បីស្វែងរកពិធីបុណ្យបែបសាសនាដែលគ្មានអ្នកដឹង និង សត្វដែលគេមិនស្គាល់។ ព័ណ៌ដ៏ស្រស់ស្អាត សំឡេង និង ការរចនាក្រាហ្វិកដែលពោរពេញដោយភាពច្នៃប្រឌិត នៅក្នុងភាពយន្តនេះ នឹងធ្វើឲ្យទាំងយុវវ័យនិងកុមារមានការពេញចិត្តជាក់ជាមិនខាន។

CARTOONS OF THE WORLD KIDS (79 min)

Tokri (The Basket), by Suresh Eriyat, India/ O, by Mg Sun, Myanmar/ The Station, by Serdar ÇOTUK, Turkey/ El Nino De La Noche, by Claudia Ruiz, Argentina/ The Story of a Motorbike, by JunQing DuanMu, China/ Broken Tale, by Kasia Zimnoch & Pawel Kleszczewski, Ireland/ Where is My Moon, by Mi-young Baek , South Korea/ Acquiescence, by Fierrany Halita, Indonesia/ Cube, by Nguyen Tan Phat Anh, Vietnam/ Blows With The Wind,  by Hazhir As’adi, Iran/ The Girl And The Cat, by Ervin Han & Bernard Toh, Singapore

MARCH 8th | 9:20 AM | LEGEND – City Mall
MARCH 10th | 6:30 PM | KOH PICH / City Hall
MARCH 11th | 10:30 AM | Chaktomuk

ភាពយន្តគំនូរជីវចលពិភពលោក ៖ សម្រាប់កុមារ (៧៩នាទី)

កន្ត្រក ដោយ ស៊ូរ៉េស អ៊ីរីយ៉ាត (ឥណ្ឌា)/ អក្សរអូ ដោយ មឹង ស៊ុន (ភូមា)/ ស្ថានីយ៍រថភ្លើង ដោយ សឺដា គូទុក (តួកគី) /ក្មេងក្នុងរាត្រីកាល ដោយ ក្លូឌីយ៉ា រ៉ូអ៊ីស(អាហ្សង់ទីន)/ រឿងរបស់ម៉ូតូ ដោយ ជិនឈិង ដួនមូ (ចិន)/ រឿងនិទានមិនទាន់ចប់ ដោយ កាស៊ីស្យ៉ា ហ្សីមណូច និង ផាវ៉េល ក្លេចឈ៍ហ្សូស្គី (អៀរឡង់) / ឯណាព្រះច័ន្ទរបស់ខ្ញុំ​ ដោយ ម៉ីយ៉ុង ប៊េក (កូរ៉េខាងត្បូង)/  ការសម្របខ្លួន ដោយ ហ្វៀរ៉េនី ហាលីតា (ឥណ្ឌូនេស៊ី)/ ប្រអប់គូប ដោយ ង្វៀន តាន់ ផាត់ អាន់ (វៀតណាម)/ ខ្យល់បក់ទៅហើយ ដោយ ហាហ្សឺរ អាសាឌី (អ៊ីរ៉ង់)/ ក្មេងស្រីនិងសត្វឆ្មារ ដោយ អឺវីន ហាន និង បឺណាដ តូ (សិង្ហបុរី)

CARTOONS OF THE WORLD ADULTS (118 min)

Starry Night, by Lee Jonghoon, South Korea/ Irony, by Radheya Jegatheva, Australia/I Like Duck, by Q-rais, Japan/ Deer Flower, by Kangmine Kim, South Korea/ Laymun, by Catherine Prowse, UK/ The Witch’s Mask, by Laura N-Tamara, UK/ Human, by Jungho Bang, South Korea/ Shadow, by LeiLei, China/ Departure, by Lee Kwok Wai, Tsui Ka Hei, Hong Kong/ Ugly, by Nikita Diakur, Germany/ White Tunnel, by Chien Lan-chi, Chang Chin-wei, Taiwan/ Mexico Recyclers, by Nikki Schuster, Germany/ Proxy, by Haidi Marburger, Nina Hoffmann & Ramon Arango, Switzerland / The Servant, by Farnoosh Abedi, Iran

MARCH 7th | 8:30 PM | MAJOR Cineplex Aeon
MARCH 8th | 6:00 PM | MAJOR Cineplex Sorya
MARCH 10th | 8:15 PM | MAJOR Cineplex Sorya

ភាពយន្តគំនូរជីវចលពិភពលោក ៖ សម្រាប់មនុស្សពេញវ័យ (១១៨នាទី)

រាត្រីពេញ ដោយពន្លឺផ្កាយ ដោយ លី ជុងហ៊ុន (កូរ៉េខាងត្បូង) /ចំអក ដោយ រ៉ាហេយ៉ា ជេហ្កាថេវ៉ា (អូស្ត្រាលី)/ ខ្ញុំចូលចិត្តទា គិ រ៉េសឹ  (ជប៉ុន) / ផ្កាក្តាន់ ដោយ កាងមីន គីម (កូរ៉េខាងត្បូង)/ ឡេម៉ុន ដោយ ខាសឺរីន ផ្រូស (អង់គ្លេស)/ ស្រោមមុខមេធ្មប់ ដោយ ឡូរ៉ា ថាម៉ារ៉ា (អង់គ្លេស)/ មនុស្ស ដោយ ជុនហូ បាង (កូរ៉េខាងត្បូង)/ ស្រមោល ដោយ លៃលៃ (ចិន)/ ការចាកចេញ ដោយ លី វ៉ុកវៃ និង ស៊ូអ៊ី កា ហី (ហុងកុង)/គគ្រិច ដោយ នីគីតា ឌីយ៉ាគូ (អាល្លីម៉ង់)/ ផ្លូវក្រោមដីព័ណ៌ស ដោយ ចៀន ឡានជី និង ចាង ជីនវៃ (តៃវ៉ាន់) / អ្នកកែច្នៃឡើងវិញនៅមិចស៊ិក ដោយ នីគគី ឆាស់ស្ទឺ (អាល្លឺម៉ង់)/កូនជំនួស ដោយ ហៃឌី ម៉ាបឺហ្គឺ, នីណា ហូហ្វមែន និង រ៉ាម៉ុន អារ៉េនហ្កូ (ប្រទេសស្វីស)/ អ្នកបម្រើ ដោយ ហ្វានូស អាបេឌី (អុីរ៉ង់)