INTERNATIONAL SHORTS

BHUTAN SHORTS (89 min)

3 year, 3 month retreat (Lo Sum Choe Sum) by Dechen Roder, 2015 / A Monk in the Forest by Karma Wangchuk, 2016 / The Red Door (2013), A Forgotten Story (2011), The Girl With the Red Sky (2008), by Tashi Gyeltshen

MARCH 8th | 8:15 PM | French Institute
MARCH 10th | 10:00 AM | French Institute

រឿងខ្លី ប៊ូតាន (៨៩ នាទី)

សមាធិបីឆ្នាំបីខែ (ឡូស៊ុម ឆូស៊ុម) ដោយ ដេឆិន រ៉ូដឺ (២០១៥)/ ព្រះសង្ឃក្នុងព្រៃ ដោយ កាម៉ា វ៉ាងឆុក (២០១៥)/ ទ្វារក្រហម  (២០១៣)/ រឿងដែលគេបំភ្លេច (២០១១)/ នារីនិងមេឃក្រហម(២០០៨),  ដោយ ថាស៊ី យ៉េលសេន

OUTSTANDING FIRST SHORT FILMS (France/99 min)

Chasse Royale by Romane Gueret & Lise Akoka, 2016/ K-Nada by Hubert Charuel, 2014/ Monsters Turn Into Lovers by Yann Delattre, 2015/ L’Âge des sirènes by Héloïse Pelloquet, 2016

MARCH 7th | 2:00 PM | French Institute
MARCH 9th | 6:30 PM | Bophana Audiovisual Resource Center

ខ្សែភាពយន្តខ្លីដំបូងបារាំង (៩៩នាទី)

Chasse Royale ដោយ​ រ៉ូម៉ែន ហ្គឺរ៉េត និង យ៉ូស អាកូកា ( បារាំង ២០១៦ ) / K-Nada ដោយ ហឺបឺត ឆារ៉ូល ( បារាំង​ ២០១៤ )/ L’Âge des sirènes ដោយ ហេឡ័យស៍ ផេឡូឃេត ( បារាំង ២០១៦ ) / បិសាចក្លាយទៅជាស្នេហា ដោយ យ៉ាន ដេឡាទ្រី (បារាំង ២០១៥)

INTERNATIONAL SHORTS

INTERNATIONAL SHORT #1 (76 min)

Mom’s Holiday by Harlif Mohamad, Brunei, 2017/ Highway by Chee Sum Chia, Malaysia, 2017/ The Brother by Lea Triboulet, France and USA, 2016/ Roommate by Nguyen Le Hoang Viet , Vietnam, 2018/ A Long Way Home by Xaisongkham Induangchanthy, Laos, 2017

MARCH 7th | 3:30 PM | Prime Cineplex Sovanna
MARCH 9th | 9:30 PM | LEGEND – City Mall

ភាពយន្តខ្លីអន្តរជាតិ ទី១ (៧៦នាទី)

ថ្ងៃឈប់សម្រាករបស់ម៉ាក់ ដោយ ហាលីហ្វ មហាមេដ (ប្រ៊ុយណេ ២០១៧) /ផ្លូវហាយវ៉េ ដោយ ឈី ស៊ុម ជីយ៉ា (ម៉ាឡេស៊ី ២០១៧) /បងប្អូនប្រុស ដោយ លា ទ្រីប៊ូឡេត (បារាំង-អាមរិក ២០១៦)/ខ្លែងបាត់ ដោយ រីយ៉ាន់តូ តាន់ អាហ្សេរ៉ាហា (ឥណ្ឌូនេស៊ី) /តាមផ្លូវទៅផ្ទះ ដោយ សៃសុងខាំ អ៊ីនដួងចាន់ធី (ឡាវ ២០១៧)

INTERNATIONAL SHORT #2 (85 min)

Bicho by Christopher Cartagena, Spain, 2017/ The Masseuse by Tan Ce Ding, Malaysia, 2017/ Astri and Tambulah by Xeph Suarez, Philippines, 2017/ The Missing Kite by Riyanto Tan Ageraha, Indonesia, 2016

MARCH 6th | 11:30 AM | Prime Cineplex Sovanna
MARCH 10th | 9:20 AM | LEGEND – City Mall

ភាពយន្តខ្លីអន្តរជាតិ ទី២  (៨៥នាទី)

សត្វល្អិត ដោយ គ្រីស្តូហ្វឺ ខាតាហ្សេណា (អេស្ប៉ាញ ២០១៧)/អ្នកម៉ាស្សា ដោយ តាន់ ឆេ ឌិញ (ម៉ាឡេស៊ី ២០១៧) /អាស្ទ្រី និង តាំប៊ូឡា ដោយ សេហ្វ ស៊ូអារ៉េស (ភីលីពីន ២០១៧)/ មិត្តរួមបន្ទប់ ដោយ ចូស ឡេវី (វៀតណាម ២០១៨)

 INTERNATIONAL SHORT #3 (2017/84 min)

Employee of the Month by Carlo Francisco Manatad, Philippines/ Three Men by Emil Emilsson, Iceland/ So-Khin by Chaweng Chaiyawan, Thailand/ Lunch Time by Alireza Ghasemi, Iran/ Kampung Tapir by See Wee Aw, Malaysia/ The Last Farewell by Jomz Ramirez, Philippines

MARCH 6th | 9:30 AM | Prime Cineplex Sovanna
MARCH 11th | 9:20 AM | LEGEND – City Mall

ភាពយន្តខ្លីអន្តរជាតិ ទី៣ (២០១៧/ ៨៤នាទី)

បុគ្គលិកប្រចាំខែ ដោយ ខាឡូ ហ្វ្រង់ស៊ីសស្កូ ម៉ាណាថាដ (ភីលីពីន)/បុរសបីនាក់ ដោយ អ៊ីមីល អ៊ីមីលសុន (អ៊ីស្លង់) /សូឃីន ដោយ ឆាវ៉េង ឆៃយ៉ាវ៉ាន់ (ថៃ) /អាហារថ្ងៃត្រង់ ដោយ អាលីរ៉េហ្សា ហ្កាសសេមី (អ៊ីរ៉ង់)/​តាពៀរ ដោយ ស៊ី វី អរ (ម៉ាឡេស៊ី) /ការលាចុងក្រោយ ដោយ ចមស៍ រ៉ាមីរ៉េស (ភីលីពីន)